Satıcılar satış ve prim arttırmak isterler. ‘İşte bu ürünümüz çok güzel, çok satıyor’,  ‘bunu da yazalım’ derler ve genellikle ürünlerini çok överler, doğru da söylemezler. Yani o ürün gerçekte o kadar çok satmıyordur ama bu satıcı kendi hedefine ulaşmak için ürün hakkında her türlü olumlu şeyleri söyler. Bazıları ürünlerinin satılması için baskı yapar.

Biz Seyitler Petrol olarak kendi menfaatlarımızı ve amaçlarımızı düşünmek ve korumak zorundayız. Dolayısıyla satıcı iyidi diye kendisini kıramadım olmaz. Bu ürünler bedavaya alınmayacak, bu ürünleri satmak zorunda kalacağız, her zaman bu taraftan düşünmeliyiz. Satıcı / Plasiyer iş dışında çoğunlukla iyi insanlar olabilirler fakat unutmamak lazım ki biz bir mücadele içindeyiz, iş yerindeyiz, işimizi yönetiyoruz. Dolayısıyla mümkün olduğunca plasiyerlerle fazla samimi olmayalım.

Eğer sordukları ürün yeni bir ürün ise buna ancak yetkililer karar verir. Market personeli ve şefi yeni ürün almada karar veremez. Yeni ürünler alımı ve yeni cariler kabul etmek sadece Seyitler Petrol yetkililerina ait bir sorumluluktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir